How to calculate the hourly wind direction: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 2: | Line 2: | ||
[[File:Tutorial_hourly_wind_direction_(Heat_Overlay).png]] | [[File:Tutorial_hourly_wind_direction_(Heat_Overlay).png]] | ||
{| class="wikitable" | |||
! Column | |||
! Name | |||
! Unit | |||
! Dutch Description | |||
|- | |||
|2/B | |||
|YYYYMMDD | |||
|Date | |||
|''datum (YYYY=jaar,MM=maand,DD=dag)'' | |||
|- | |||
|3/C | |||
|HH | |||
|Hour | |||
|''tijd (HH=uur, UT.12 UT=13 MET, 14 MEZT. Uurvak 05 loopt van 04.00 UT tot 5.00 UT'' | |||
|- | |||
|4/D | |||
|DD | |||
|Degrees | |||
|''Windrichting (in graden) gemiddeld over de laatste 10 minuten van het afgelopen uur (360=noord, 90=oost, 180=zuid, 270=west, 0=windstil 990=veranderlijk. Zie [http://www.knmi.nl/kennis-en-datacentrum/achtergrond/klimatologische-brochures-en-boeken]'' | |||
|- | |||
|5/E | |||
|FH | |||
|0.1 m/s | |||
|''Uurgemiddelde windsnelheid (in 0.1 m/s). Zie [http://www.knmi.nl/kennis-en-datacentrum/achtergrond/klimatologische-brochures-en-boeken]'' | |||
|- | |||
|6/F | |||
|FF | |||
|0.1 m/s | |||
|''Windsnelheid (in 0.1 m/s) gemiddeld over de laatste 10 minuten van het afgelopen uur'' | |||
|- | |||
|7/G | |||
|FX | |||
|0.1 m/s | |||
|''Hoogste windstoot (in 0.1 m/s) over het afgelopen uurvak'' | |||
|- | |||
|8/H | |||
|T | |||
|0.1 °C | |||
|''Temperatuur (in 0.1 graden Celsius) op 1.50 m hoogte tijdens de waarneming'' | |||
|- | |||
|9/I | |||
|T10 | |||
|0.1 °C | |||
|''Minimumtemperatuur (in 0.1 graden Celsius) op 10 cm hoogte in de afgelopen 6 uur'' | |||
|- | |||
|11/J | |||
|TD | |||
|0.1 °C | |||
|''Dauwpuntstemperatuur (in 0.1 graden Celsius) op 1.50 m hoogte tijdens de waarneming'' | |||
|- | |||
|12/K | |||
|SQ | |||
|0.1 hours (=6 minutes) | |||
|''Duur van de zonneschijn (in 0.1 uren) per uurvak, berekend uit globale straling (-1 for <0.05 uur); '' | |||
|- | |||
|13/L | |||
|Q | |||
|J/cm2 | |||
|''Globale straling (in J/cm2) per uurvak;'' | |||
|- | |||
|14/M | |||
|DR | |||
|0.1 hours (=6 minutes) | |||
|''Duur van de neerslag (in 0.1 uur) per uurvak'' | |||
|- | |||
|15/N | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|16/O | |||
|RH | |||
|0.1 mm | |||
|''Uursom van de neerslag (in 0.1 mm) (-1 voor <0.05 mm)'' | |||
|- | |||
|17/P | |||
|P | |||
|0.1 hPa | |||
|''Luchtdruk (in 0.1 hPa) herleid naar zeeniveau, tijdens de waarneming'' | |||
|- | |||
|18/Q | |||
|VV | |||
|m | |||
|''Horizontaal zicht tijdens de waarneming (0=minder dan 100m, 1=100-200m, 2=200-300m,..., 49=4900-5000m, 50=5-6km, 56=6-7km, 57=7-8km, ..., 79=29-30km, 80=30-35km, 81=35-40km,..., 89=meer dan 70km)'' | |||
|- | |||
|19/R | |||
|N | |||
|% | |||
|''Bewolking (bedekkingsgraad van de bovenlucht in achtsten), tijdens de waarneming (9=bovenlucht onzichtbaar)'' | |||
|- | |||
|20/S | |||
|U | |||
|% | |||
|''Relatieve vochtigheid (in procenten) op 1.50 m hoogte tijdens de waarneming'' | |||
|- | |||
|21/T | |||
|WW | |||
|# | |||
|''Weercode (00-99), visueel(WW) of automatisch(WaWa) waargenomen, voor het actuele weer of het weer in het afgelopen uur. Zie http://bibliotheek.knmi.nl/scholierenpdf/weercodes_Nederland'' | |||
|- | |||
|22/U | |||
|IX | |||
| | |||
|''Bewolking (bedekkingsgraad van de bovenlucht in achtsten), tijdens de waarneming (9=bovenlucht onzichtbaar)'' | |||
|} | |||
{{article end | {{article end | ||
Revision as of 15:26, 16 February 2023
The hourly wind direction from the KNMI weather data table column DD is presented in degrees and oriented towards the north, which means we can use it directly.
| Column | Name | Unit | Dutch Description |
|---|---|---|---|
| 2/B | YYYYMMDD | Date | datum (YYYY=jaar,MM=maand,DD=dag) |
| 3/C | HH | Hour | tijd (HH=uur, UT.12 UT=13 MET, 14 MEZT. Uurvak 05 loopt van 04.00 UT tot 5.00 UT |
| 4/D | DD | Degrees | Windrichting (in graden) gemiddeld over de laatste 10 minuten van het afgelopen uur (360=noord, 90=oost, 180=zuid, 270=west, 0=windstil 990=veranderlijk. Zie [1] |
| 5/E | FH | 0.1 m/s | Uurgemiddelde windsnelheid (in 0.1 m/s). Zie [2] |
| 6/F | FF | 0.1 m/s | Windsnelheid (in 0.1 m/s) gemiddeld over de laatste 10 minuten van het afgelopen uur |
| 7/G | FX | 0.1 m/s | Hoogste windstoot (in 0.1 m/s) over het afgelopen uurvak |
| 8/H | T | 0.1 °C | Temperatuur (in 0.1 graden Celsius) op 1.50 m hoogte tijdens de waarneming |
| 9/I | T10 | 0.1 °C | Minimumtemperatuur (in 0.1 graden Celsius) op 10 cm hoogte in de afgelopen 6 uur |
| 11/J | TD | 0.1 °C | Dauwpuntstemperatuur (in 0.1 graden Celsius) op 1.50 m hoogte tijdens de waarneming |
| 12/K | SQ | 0.1 hours (=6 minutes) | Duur van de zonneschijn (in 0.1 uren) per uurvak, berekend uit globale straling (-1 for <0.05 uur); |
| 13/L | Q | J/cm2 | Globale straling (in J/cm2) per uurvak; |
| 14/M | DR | 0.1 hours (=6 minutes) | Duur van de neerslag (in 0.1 uur) per uurvak |
| 15/N | |||
| 16/O | RH | 0.1 mm | Uursom van de neerslag (in 0.1 mm) (-1 voor <0.05 mm) |
| 17/P | P | 0.1 hPa | Luchtdruk (in 0.1 hPa) herleid naar zeeniveau, tijdens de waarneming |
| 18/Q | VV | m | Horizontaal zicht tijdens de waarneming (0=minder dan 100m, 1=100-200m, 2=200-300m,..., 49=4900-5000m, 50=5-6km, 56=6-7km, 57=7-8km, ..., 79=29-30km, 80=30-35km, 81=35-40km,..., 89=meer dan 70km) |
| 19/R | N | % | Bewolking (bedekkingsgraad van de bovenlucht in achtsten), tijdens de waarneming (9=bovenlucht onzichtbaar) |
| 20/S | U | % | Relatieve vochtigheid (in procenten) op 1.50 m hoogte tijdens de waarneming |
| 21/T | WW | # | Weercode (00-99), visueel(WW) of automatisch(WaWa) waargenomen, voor het actuele weer of het weer in het afgelopen uur. Zie http://bibliotheek.knmi.nl/scholierenpdf/weercodes_Nederland |
| 22/U | IX | Bewolking (bedekkingsgraad van de bovenlucht in achtsten), tijdens de waarneming (9=bovenlucht onzichtbaar) |
